"Problémy" podle Lag Ro

Já jsem svým zaměřením od přírody spíš veselý člověk, teda mě nic jen tak nerozhodí. Depresi jsem snad nikdy v životě neměl, anebo jen tak nejvíc půldenní. To pouze z vlastní neschopnosti. Já vím moc dobře, že pokud se mi něco nedaří, tak že si za to mužů sám a že mi s tím nikdo nepomůže. To mám naučeno už od dětství. Ale proč se kvůli tomu trápit? Mám se rád, a tak když vím, že mi to ubližuje, tak se tím nezabývám. Zejména pokud si tím ubližuju sám.
Stejně jako mám takové pravidlo, na problémy. Problém je jakési kontrastní spojení osobnosti, které problém vadí, a pak místa, kde problém vzniká. To jsou jeho 2 ohniska, dvě místa kde se projevuje, mezi nimiž však nic není. Máme tedy 2 možnosti jak se s problémem vypořádat, respektive ho zadusit na jednom z oněch míst. Já to nejprve zkouším u sebe. Tedy pokud je to problém banální, tak (naprostá většina věci, co nejvíc a hned vadí jsou PRKOTINY ) ho lze vyřešit hned a teď (to, že někdo dělá něco jinak než já jsem si představoval, je sice problém, ale jen můj, neboť jsem mu asi nevysvětlil jak to má dělat, proč to tak má dělat a co teda , takže si ho vyřeším sám mezi sebou, nebo to tomu člověku řeknu teď a on na to nějak zareaguje. Ale já ho nechávám pracovat jen tak, jak on chce, protože to je nejlepší.), problémy komplikované se řeší hůře a zabere to hodně diskusních hodin.
Na druhou stranu je takový stres velmi posilující a dobře fungující hnací prvek. To je také můj problém, že se nenechám prakticky ničím vystresovat a pak velké problémy zvládnout na mě naložené úkoly. V tomto směru je nutno říci "bohužel", neboť když už čas pokročil tak, že odevzdáni práce se blíží a výsledky nikde, tak si vzpomenu na heslo jednoho mého přítele a to je: "Ty zadnej problém nemáš. Podívej se máš co jist, máš kde spát, máš nějaký přátelé, vzduch se dá dýchat.... Tohle je, a pokud to bude, tak žádnej problém nemáš."
Pravda, pak je nutno dodat, že toto co píšu, tak nějak zaznamenávám. Pak ovšem jakýmsi způsobem (nikdy, NIKDY, mi není jasné jak )je najednou práce hotová a problém teda vyřešen. Taky to nikdy nebývá excelentní, to se podaří jen tak náhodou někdy, je to spíš tak druhá, třetí třída, ale vždycky jsem to nějak přežil.
Toto se mi tak prohnalo hlavou o mě a mých problémech, když jsem se dostal na vaše stránky. Vyšlo to že mě tak jak to leží a běží a co se s tím stane.....? To je mi celkem jedno.

Lag Ro